Zaproszenie na Kiermasze produktów lokalnych

Lokalna Grupa Działania AKTYWNI RAZEM zaprasza w sobotę i niedzielę ( 9 i 10 września) na Kiermasze produktów lokalnych organizowane w Gąbinie, Koszelówce i Sierakówku.

Na przystrojonych regionalnie stoiskach będzie można spróbować przygotowanych w celach promocyjnych potraw i produktów lokalnych. Podczas imprez promowane będzie małe lokalne przetwórstwo oraz rękodzieło twórców ludowych regionu.

Teren Pojezierza Gostynińskiego to region o dużych walorach turystycznych oraz bogatym dziedzictwie kulturowym i kulinarnym, systematycznie prezentowanym podczas dużych imprez kultywujących tradycje Północnego Mazowsza.

Kiermasze produktów lokalnych odbędą się 9 września (sobota) podczas Pożegnania Lata w Gąbinie oraz 10 września (niedziela) podczas Dożynek Ekologicznych w Sierakówku (gm. Gostynin) i Gminno-Dekanalno-Parafialnych Dożynek w Koszelówce (gm. Łąck).

Zapraszamy mieszkańców regionu oraz turystów i osoby poszukujące żywności wytwarzanej przez małych lokalnych producentów do odwiedzania stoisk promocyjnych oraz zakupu lokalnych przysmaków i rzemiosła.

————————————————————–

Kiermasze produktów lokalnych współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Pogoda

Polecamy

Archiwum wiadomości