Vistula Folk Festival i folklor sześciu krajów

 

Już za niespełna miesiąc płocki Stary Rynek, Park Północny oraz Amfiteatr wypełni folklor sześciu krajów w pełnej krasie. W tym roku gościć będziemy zespoły z Nowej Zelandii, Meksyku, Serbii, Rosji, Węgier i Polski. Szósta edycja płockiego święta folkloru odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia.

Tradycja płockiego festiwalu folklorystycznego sięga lat 60. XX wieku. W roku 2012 festiwal został reaktywowany po 32 latach przerwy pod nową nazwą – Vistula Folk Festival. W ciągu ostatnich pięciu lat gościliśmy w Płocku zespoły z takich krajów jak Indonezja, Hiszpania, Cypr, Tajwan, Włochy, Ukraina, Irlandia czy Gruzja.

Orientalna muzyka folkowa, barwne stroje i tańce z różnych części świata w połączeniu z mieszanką języków składają się na niezapomniane widowiska taneczno-muzyczne. Na jeden tydzień Płock zamienia się w miasto wielonarodowe, wybrzmiewające przeróżnymi językami obcymi.

W tym roku, podczas szóstej edycji Vistula Folk Festival, na trzech scenach zaprezentują się zespoły z sześciu krajów tj. z Nowej Zelandii (Ngā Puna o Waiōrea), Meksyku (Towarzystwo tańca folkowego „Tierra Mestiza”), Serbii (Stowarzyszenie „Dimitrije Tucović”), Rosji (Otrada, Kozacy Azowscy), Węgier (Bem Folk Dance Ensemble) oraz Polski (ZPiT Wisła, ZTL Masovia, HZPiT Dzieci Płocka).

Vistula Folk Festival odbędzie się w Płocku w dniach 22-27 sierpnia. Bilety na uroczysty Koncert Galowy (26 sierpnia, Amfiteatr) w cenie 10 zł można jeszcze kupić w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a, w godz. 7:30 – 15:30 od pon. do pt.), na stronie internetowej www.pokis.infoserw.pl (możliwość wygasa na 5 dni przed imprezą), a także podczas Koncertu Inauguracyjnego (23 sierpnia, Park Północny), na który wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.vistulaff.pl.

Sponsorami festiwalu są: PKN ORLEN SA, Bastion, Oknoplast, Hörmann, Mega-Bud oraz Gret-Pol.

Pogoda

Polecamy

Archiwum wiadomości