,,Zielona Szkoła” w Goreniu Dużym

 

Goreń Duży znajduje się w samym centrum Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego, 25 km od Włocławka, 30 km od Płocka, w gminie Baruchowo.
Jest to placówka, która wszystkim chętnym, przez cały rok, zapewnia wypoczynek połączony z edukacją przyrodniczą.

 

Na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży czeka 60 wygodnych łóżek, obszerna wiata z kominkiem i drewniane fotele wokół miejsca na ognisko, żywe zwierzęta w naszej zielono-szkolnej zagrodzie, trzy posiłki dziennie oraz zajęcia dydaktyczne, których charakter dostosowany jest do wieku, zainteresowań i potrzeb uczestników.

 

Wycieczki piesze, rowerowe, wozem konnym oraz Zieloną Kolejką do licznych rezerwatów przyrody w pobliżu Gorenia prowadzone są przez trenerów edukacji ekologicznej z Zielonej Szkoły i Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz pracowników Parku.

 

Na miejscu można korzystać z wydawnictw i filmów przyrodniczych, podziwiać eksponaty przyrodnicze, rzeźby i wyroby rękodzieła ludowego oraz duży zbiór włocławskiego fajansu.

 

Od maja bieżącego roku zostanie otworzony nowy budynek w którym znajdować się będzie sala z piecem do wypiekania chleba, sala z piecem do wypalania gliny, sklepik dla dzieci oraz nowa sala dydaktyczna. Dla dzieci i młodzieży będą przygotowane nowe atrakcje: tor gokartowy, nowe boiska sportowe.

 

Adres:

Goreń Duży 37
87–821 Baruchowo

 

www.baruchowo.pl
e-mail:
gr*********@in*****.pl

tel. (54) 284 16 16

 

Kierownik Zielonej Szkoły – Arkadiusz Gąsiorowski 54-2845-542

Organizacja kolonii i imprez okolicznościowych – Joanna Dąbek 606-884-944

Pogoda

Polecamy

Archiwum wiadomości